07 Mar

2.El Lazer Markalama Makinesi Alınır Mı?

Günümüzde yapılan tüm ürünlerin üzerinde gerek takip etmek amaçlı gerek tanımlamak amaçlı gerekse reklam için yapılmış olan markalama izleri vardır.

Markalama yaparken sarf malzeme gerektirmemesi, ekonomik olması ve uzun ömürlü olması açısında Lazer Markalama Makineleri tercih edilmektedir.

Çok hassas yazıları bile kolaylıkla yazabilen, ürünler üzerinde oyma, kazıma veya yüzeysel olarak markalama yapabilen lazerlerin ürün cinsine göre farklı dalga boyları vardır ve her tür lazerin cinsine göre farklı fiyatları bulunmaktadır.

Dünyada şuan bir çok markalama işlemi Fiber lazerler ve Co2 lazerler ile yapılmaktadır  ve git gide yayılım göstermektedir.

Peki bir lazer alırken nelere dikkat etmeliyiz, 2.el lazer markalama makinesi mi tercih etmeliyiz, sıfır mı almalıyız veya nasıl tasarımlar tercih etmeliyiz, hangi ortamda hangi opsiyonel ürünleri kullanmalıyız bu makalemizde biraz bahsedeceğiz.

Öncelikle hangi malzemelere markalama yapacağımızı seçmeliyiz, üzerine neler yazmak istediğimizi belirleyip, kullanacağımız lazer türünü tespit etmek için LazerMarket satış temsilcilerine danışmalıyız.

Satış temsilcisinin bize önerdiği lazer türüne göre ve çalışacağımız ortama göre gerekli opsiyonel ürünleri edinmeliyiz, mesela kapalı bir ortamda çalışıyorsak lazerin yanında bir emiş ünitesi tedarik etmeniz markalama esnasında çıkan partikülleri toplayacağı için insan sağlığına yararlı bir adım olacaktır yada sürekli elektrik kesintisi yaşadığınız, elektriksel dalgalanma problemleriniz varsa lazerinizin üzerinde kötü etki bırakmaması açısından bir Online UPS sistemi edinmenizde fayda var.

Çalışma ortamınıza göre ve markalanacak ürünlerinize göre kapalı kabin, açık kabin veya kabinsiz masaüstü lazerleri tercih edebilirsiniz, satış temsilcilerimiz sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Markalama yapacağımız lazer çeşidini, kabin tasarımını ve gerekli olan opsiyonel ürünleri belirledikten sonra ekonomik olması açısından 2.el lazer markalama makinesi mi yoksa Sıfır ürünmü almalıyım konusu üzerinde durmalıyız.

Lazer markalama makinelerinin ömrü uzun olduğundan ve herhangi bir malzemesi sürekli değiştirilmesi gerekmediğinden ikinci el ve sıfırı arasında çok fazla bir fiyat farkı olmayacaktır, hatta bazı ürünlerin fiyatı indirimdeyken sıfır olarak almışsınızdır, satış kuru/fiyatı arttığında ikinci el bir ürünün sıfır aldığınız fiyattan daha yüksek rakamlara satıldığına şahit olabilirsiniz.

Bu nedenlerden dolayı biz genellikle ürünün sıfır alınmasından yanayız, hem ürününüzün garantisi ve servis imkanı olacaktır hemde yatırımcılar için devletin sağladığı bir çok destekten de sıfır ürün alırken yararlanabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Lazer markalama makineleri hakkında buraya tıklayarak satış temsilcilerimiz ile görüşebilir, buraya tıklayarak makine çeşitlerimize göz atabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?