11 Ara

Markalama İşlemlerinde Neden Lazer Tercih Edilmeli

 

LAZER MARKALAMANIN KALICILIĞI NASILDIR ?

Lazer markalama ile bütün malzemelere ekonomik istenilen yazım işlemi uygulanabilir. Lazer dediğimiz şey aslında bir ışıktır. İstenilen şeklin, logonun, desenin en küçük ayrıntısına kadar işlem yapabilmektedir. Geleneksel yöntemlere göre daha sayısız avantajları mevcuttur. Fiziksel bir temas olmadığı için malzemeye bir zarar gelmesinin olanağı daha düşüktür. Yani malzemenizi korumak adına büyük önem taşımaktadır. Boya gibi kimyasal ürünler kullanılmadığı için hem çevre dostudur hem de kalıcılık yönünden daha iyidir. Yapılan şeklin silinme ihtimali neredeyse hiç yoktur. Yağmurdan, kardan ya da başka şeylerden etkilenme olanağı yoktur. Sararma, renklerin bozulması veya solması imkansızdır. Bu sebeplerden dolayı günümüzde geleneksel yöntemlerin önüne geçmiş, onları rafa kaldırmıştır. Artık günümüzde en çok kullanılan türlerden biri olmuştur lazer.

LAZER MARKALAMA İLE HANGİ TÜR MALZEMELER İŞLENEBİLİR ?

Bu yönden markalamanın çok geniş bir yelpazesi vardır. Birkaçına örnek verirsek eğer; paslanmaz çelikler ve diğer türevleri, plastik ürünler, kaplama içeren tüm metaller, bakır, alüminyum,  titanyum, bronz gibi tüm ürünlere markalama işlemi yapılabilmektedir. Üstelik rafa kaldırılan geleneksel yöntemlere göre daha kalıcı ve daha ekonomik bir seçenektir. Hangi türde ürüne markalama yaparsanız yapın, bu ister tahta olsun ister plastik renginde bir değişiklik ya da istediğiniz şeklin yapısında bir bozukluk olmayacaktır. Daha temiz bir çalışma gerçekleşecektir. Daha sessiz ve gürültüsüz bir ortam olacaktır. Bu konu da daha detaylı bir bilgi almak adına lütfen buraya tıklayarak bizimle iletişime geçiniz. Her türlü sorunuza cevap verileceğinden hiç şüpheniz olmasın.

LAZER MARKALAMAYI NEDEN TERCİH ETMELİYİZ ?

İstediğiniz ürünün daha kalıcı daha ekonomik olmasını, daha temiz ve güvenli bir sonuç almak istiyorsanız lazer markalamayı seçmelisiniz. Birçok nedenlerden dolayı geleneksel yöntemlerin yerini lazer almıştır. Ekonomik bakımdan işçi emeği olmadığı için, daha kalıcı olduğu için  tüm uygulama alanlarının seçeneklerinden biri haline gelmiştir. Gerek otomotiv sanayi gerek tekstil sanayi lazer markalamayı kullanmaktadır. Su geçirmez bir yapısı olması aşınmasının az olması tercih edilme nedenlerinden biri olmuştur. Fiyat konusunda da daha cep dostudur.

Lazer markalama makineleri ve fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz…

Fason olarak lazer markalama ve diğer işlemleri yaptırmak içinse buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz…

Diğer Blog Yazıları

Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?