01 Eki

Lazer ile Deri Kazıma ve Markalama

Deri, hem benzersiz özellikleri hem de muhteşem görünümüyle geleneksel olarak kullanımı çok fazla tercih edilmektedir. Bu, ondan yapılan herhangi bir öğeyi özel ve olağanüstü kılan türden bir malzemedir, özellikle lazer ile kişiselleştirildiğinde ürünün değeri kat kat artmaktadır.

Giysiler, ayakkabılar, aksesuarlar, mobilyalar ve hediyeler bu malzemenin kullanım alanlarındadır. Hizmette olan bir deri lazeri ile, öğeyi kişiselleştirmek, tanımlama ve izlenebilirlik sağlamak için yazı yazmak veya süslemek için üzerinde çeşitli izler oluşturulabilir.

Deri Kazıma Nasıl Yapılır?

Deri kazıma veya aşındırma işlemi, kabartmalı bir etki ile sonuçlanır ve derinin yüzeyine bağlı olarak, fark edilir ve temiz bir kontrast oluşturur. Açık renkli deriler önemli bir renk kontrastı üretirken, daha koyu derilerin kazınması daha ince bir kontrast sağlar. Dinamik bir renk kontrastına ihtiyacınız varsa, ten rengi, bej veya açık kahverengi deri tercih edebilirsiniz.

Kazıma sonuçlarınız çoğunlukla kullanılan deri türünün yanı sıra kullanılan lazer tipine, hızınıza, gücünüze ve frekans ayarlarınıza bağlıdır. Her malzemede olduğu gibi, istediğiniz sonuçları elde edene kadar her zaman farklı parametreleri test etmenizi önermekteyiz.

Deri Kazıma Makinesi ile Neler İşaretlenebilir?

En popüler kazıma işlemleri genellikle özelleştirme ve dekorasyon amacıyla yapılır.

 Kişiselleştirilmiş not defteri kapakları ve baş harfleri, süslenmiş cüzdanlar, cüzdanlar veya kemerler, tasarımcının kıyafetleri, ayakkabıları, bilezikleri, sanat eserleri, hediyelik eşyalar ve daha fazlası örnek olarak verilebilir.

Ancak ürünlerin  üzerinde iz bırakmanın tek nedeni dekorasyon değildir. Deri ürünler, üretildikleri ülkeye bağlı olarak çeşitli işaretleme gereksinimlerini beraberinde getirir. Bazı ülkelerde doğal ürünlerin “gerçek” ve sentetiklerin “insan yapımı” olarak markalanması gerekmektedir. Elyaf içeriği, menşe ülke, üretici ve bakım talimatları, tanımlama amacıyla üreticiler tarafından yapılan kalıcı işaretlemelerden sadece birkaçıdır.

Dekorasyon ve Son İşlem Seçenekleri

Diğer birçok organik element gibi, deri de CO2 teknolojisi ile en etkili şekilde işaretlenir. Lazer makinesi yüzeyin üst katmanını nazikçe eriterek yüksek kontrastlı izler oluşturur. Malzeme ne kadar kalınsa, kazıma derinliğini düzenlemek ve ayrıntılı görünümü sağlamak için o kadar fazla fırsatımız olur.

Lazerin oluşturduğu yanık etkisi ile renk eklenir. Ancak gerekli yoğunluk ve kontrast yalnızca açık renklerde mevcuttur, oysa karanlık bir yüzeyde yalnızca klasik oyma görünümü mümkündür.

Deri Kazıma için Lazer Makinesi Seçimi

LazerMarket’in kendi bünyesinde üretmiş olduğu 30W Co2 Lazer Markalama Makinesi, deri işaretleme ve kazıma işlemlerinde son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

Cihaz, sert ve yüksek dirençli malzemeyi zarar vermemek için nazikçe işler. Ürünleri markalarken veya diğer bilgileri uygularken en iyi sonuçları verir. Deri için bu lazer markalama makinesi, logolar, grafikler, seri numaraları, barkodlar vb. dahil olmak üzere her türlü işareti üretme yeteneğine sahiptir. Herhangi bir deri türü üzerinde gerçek sanat eserleri oluşturmak için kullanılabilir.

30W Co2 Lazerimizi buraya tıklayarak inceleyebilir, detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?