27 Kas

Lazer Kaynağı Nedir? Ne için Kullanılır?

Lazer Kaynağı

Lazer kaynağı Nedir ?

Lazer ışını kaynağı, öncelikle yüksek hızlı kaynak, ince ve küçük kaynak dikişleri ve düşük termal bozulma gerektiren bileşenleri birleştirmek için kullanması ”lazer kaynağı nedir” sorumuza yanıt olarak alabiliriz.. Mükemmel bir otomatik çalışmada yüksek kaynak hızı ve işlem sırasında kaliteyi kontrol etme imkanı, lazer kaynağını modern endüstriyel üretimde ortak bir birleştirme yöntemi haline getirmektedir.

Uygulama yelpazesi, tıbbi teknolojideki gözeneksiz dikişlerin elektronik veya kuyumculuk endüstrisindeki hassas nokta kaynağına kaynak yapılmasını kapsar.

Ancak, lazer teknolojisinin avantajları olmadan yeni ve verimli üretim süreçleri çoğu zaman mümkün değildir. Böylece, çeşitli sac kalınlıkları ve kaliteleri kaynak ve dirençle uyarlanmış boşluklara dönüştürülür.

Polimerlerin Lazer Kaynağı

Mükemmel Yüzeylerle Yüksek Sağlamlıklı Bağlantılar için Esnek Yöntem

Yaygın olarak kullanılan üst üste binme kaynak yöntemiyle, tamamen kaynaklanmış parçanın içindedir. Pigmentler, IR aralığında lazer enerjisinin emilimini sağlar. Lazer polimer kaynağı işlemle ilgili bazı avantajlar sunar.

Plastiklerin yapıştırılması çoğunlukla yüzeylerin yüzey işlemlerini ve organik çözücülerin ihtiyaçlarını gerektirir. Sıcak levha veya sıcak hava kaynağı uygun maliyetlidir, ancak yavaştır ve yıpranmaya maruz kalır. İş parçasının büyük bir yüzeyi ısıtılır. Sürtünme, ultrasonik veya titreşim kaynağı, iş parçalarını yüksek mekanik yüke maruz bırakır ve bu nedenle karmaşık bir tasarım ve makinelerin düzenli bakımını gerektirir. Lazer polimer kaynağı, howecer, bileşene düşük termal ve mekanik yük anlamına gelir, bu prosedür temizdir, partikül yoktur ve oldukça esnektir.

Diod lazerler plastik kaynak için ideal seçimdir. 808 ila 1470 nm arasında değişen değişen dalga boylarıyla, herhangi bir renkteki iş parçalarının kaynağı için en iyi temeli sağlar. Yarı eşzamanlı kaynak uygulamasında, duyulan tarayıcı yardımıyla herhangi bir kaynak konturu oluşturulabilir. Kapalı döngü kaynak sıcaklık kontrollerinin kullanımı, mükemmel işlem güvenliği ve kontrolüne olanak sağlar. Katmanların mekanik ve termal yükleri düşüktür, böylece hassas elektronikler zarar görmez. Plastiklerin “lazer kaynağı nedir” için ana uygulamalar otomotiv mühendisliği, elektronik, haberleşme, tıbbi cihaz teknolojisi, insan bakımı ve tüketici ürünleridir.

Eğer siz de hassas malzemelerinize lazer kaynak yaptırmak istiyorsanız, buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?