03 May

Lazer Teknik Servisi ve Yedek Parça Temini

Firmamız, üretimini yapmış olduğu lazer markalama makinelerine 10 yıl yedek parça temin garantisi ve ömür boyu servis hizmeti sağlamaktadır. Lazer üretiminde kullanılan bütün parçaları sürekli stoklarda mevcut tutmaktadır, ayrıca farklı firmaların üretmiş olduğu lazerler için de yedek parça ve servis hizmeti verebilmektedir.Lazer servis hizmeti almak isterseniz buraya tıklayarak bize ulaşmanız yeterlidir.

Verilen hizmetlerimizi detaylandıracak olursak, lazer markalama makinesi bakımı, fan değişimi, lazer kontrol kartı değişimi, galvo kafa değişimi, fiber lazer source değişimi, genel kablolama hattı kontrolü, co2 lazer metal tüp değişimi, lazer lens değişimi, lazer programı eğitimi, lazer kalibrasyon kontrolü olarak sıralayabiliriz.

Tamir ve Bakım süresince üretim kayıplarını nasıl engelleyebiliriz?

Arıza durumunda lazer servisimiz ile ilk iletişime geçildiği vakit, öncelikle durum değerlendirilmesi yapılır ve arıza tespit aşamasına gelinir. Tespit edilen arıza, uzakbağlantı ile çözülebilecek bir durumda ise anında uzakbağlantı yapılıp, çözüme ulaşılır. Uzakbağlantı ile çözülemeyen problemlerde ise 1-2 iş günü içerisinde teknik servisimiz firmanızda olur ve üretimin devam etmesi için firmanıza yedek makine bırakılır. (Garanti dışı ürünlerde, tamir-bakım süresince makine kiralama opsiyonumuzdan yararlanabilirsiniz.)

Lazer markalama makinenizin ömrünü uzatmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar aşağıda verilmiştir:

*Lazer Makinesini, elektriksel dalgalanmalardan korumak için Online Güç Ünitesi kullanılmalıdır.

*Çalışılan ortam sürekli temizlenmeli ve makinenin içine toz girişi önlenmelidir.

*Ürünün tozlandığı düşünülüyor veya fark ediliyor ise ön kısmından kuru hava verilerek tozların lazer kasasından uzaklaştırılması sağlanabilir.

*Işığı yansıtma değeri yüksek olan ürünler ile çalışırken ürünleri merkezin ötesine yerleştirmeye çalışın, bu işlem ışın yansımaları durumunda, ışınların direk makineye değil de dış kısımlara yansıyıp, ürünümüzün zarar görmesini önlemeye yaramaktadır.

*Ürünler darbe almamalıdır, sarsılmamalıdır ve dikkatli kullanılmalıdır.

*Lazer Makinesi sıvı ile temas ettirilmemelidir.

*Fiber lazerlerin kablolarının bükülmemesine özen gösterilmelidir.

*Kullanım sıklığına bağlı olarak, 30-45 günde bir lazer lensi, saf alkol ile temizlenmelidir.

Lazer markalama makinelerinde olduğu gibi lazer kaynak makinelerinin de teknik servis hizmetini ve bakım hizmetini sunmaktayız, bu işlemler hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

 

Diğer Blog Yazıları

Leave A Comment

Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?