Lazer Markalama Yöntemleri

Endüstriyel sektörün vazgeçilmezlerinden biri haline gelen lazer markalama üretim süreçlerinde markanın bilinirliği ve değer katması açısından oldukça önemli bir işlemdir. Günümüzde de önemini artarak sürdüren lazer markalama Üretim iş olduğunuz ürünlerinizin üzerine markanızın logosunu sloganını kalıcı ve yüksek kaliteli bir şekilde baskılama yöntemidir.

Lazer markalama bir baskı yöntemidir. Markanın logosunu sloganını ve marka sahibinin ambalajda belirtilmek istediği her türlü bilgiyi malzemenin yüzeyine baskılar. Çeşitli lazer markalama yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemler ürünün ya da ambalajının malzemesine göre değişen tekniklerdir.

CO2 Lazer Markalama Yöntemleri

CO2 lazer markalama bu yönteminde karbon dioksit gazı ile çalışan bir lazer kullanılır. Bu yöntem genellikle ahşap, kâğıt, plastik ve cam gibi malzemelerde kullanılır. Bu yöntemle hızlı işlem yapabilmek mümkündür. Yüksek hassasiyetli bir yöntemdir.

Yeşil Lazer Markalama Yöntemleri

Yeşil lazer markalama, yeşil ışık kullanarak işaretlemeyi gerçekleştirir. Bu yöntem baskılama yapılacak yerin yarı iletken malzeme olması durumunda ya da elektronik bileşen olması durumunda kullanılır. Bu sayede yüksek çözünürlük ve güçlü bir kontrast sağlanır.

Fiber Lazer Markalama Yöntemleri

Baskı yapılacak malzemenin metal, alüminyum ya da paslanmaz çelik gibi malzemelerden yapılmış olması durumunda Kullanılan bir lazer markalama yöntemidir. Bu yöntem sayesinde lazer markalama yapılacak metal ya da çelik olan malzemenin üzerinde marka logosu yüksek kontrastlı görünür. Aynı zamanda oldukça dayanıklı markalama yapar.

UV Lazer Markalama Yöntemleri

UV lazer markalama, ultraviyole ışınlarını kullanarak malzemelerin üzerine işlem yapar. Bu yöntem, hassas ve ince markalamalarda tercih edilir. Plastik, seramik ve cam gibi malzemelerde etkili bir şekilde kullanılabilir.

3D Lazer Markalama Yöntemleri

3D lazer markalama, lazer ışınını üç boyutlu yüzeylere odaklayabilen özel sistemleri içerir. Bu yöntem sayesinde karmaşık yüzeyler ya da eğimli yapıya sahip yüzeyler dahil düzgün bir şekilde rahatlıkla baskılanır.

Lazer markalama yöntemleri, ürün baskılarında dayanıklı, kalıcı baskılamaları hızlı bir şekilde yapmayı amaçlayarak endüstriyel uygulamalarda oldukça önemli rol oynar. Bu yüzden marka sahiplerinin tercih edeceği lazer markalama firmaları oldukça önem arz eder. Çünkü bir markanın ambalajındaki logonun, sloganının kalitesi ve dayanıklılığı o markanın değerini yansıtır.

Lazer Market firması 1996 yılından beri en kaliteli lazer markalama yöntemlerini kullanarak marka sahibi olan müşterilerini yüksek memnuniyetle hizmet sunmayı amaçlar. Lazer Market, kullanmış olduğu son teknoloji ve ileri teknikler sayesinde yüksek standartlara sahip kaliteli ürünlerin kaliteli ürünlerin lazer markalamasını yapar. Yenilikçi yapısı sayesinde de her geçen gün kendisini bir adım daha ileriye taşımayı hedefler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir