Lazer Markalama Ve Logolarda Kullanımı – Lazermarket

Lazer Markalama Nedir?

Lazer markalama, malzemenin bir lazer ışınıyla işaretlenmesi (markalanması) işlemidir. Markalama ile yüksek kaliteli hassas sonuçlar alınabilir, küçük yazı tipleri ve geometrik şekiller grafiklerin hazırladığı şekliyle markalanabilir. diğer avantajı da yüksek hızlı olmasıdır. piyasada bulunan en hızlı lazer işlemi süreçlerinden biridir. Bu da üretim sırasında verimlilik ve maliyet avantajı sağlar.

Lazer markalama kalıcıdır ve aynı zamanda aşınmaya, ısıya ve asitlere karşı dayanıklıdır. Lazer parametresi ayarlarına bağlı olarak, bazı malzemeler yüzeye zarar vermenden de işaretleyebilir.

Lazer Markalama Makinasının  Logolarda Nasıl Kullanılır?

Lazer makinaları, yüksek yoğunluklu lazer ışınları kullanarak malzemelerin yüzeyine işaretleme yaparlar. Makinaların çalışma prensibi, lazer ışınlarının malzeme yüzeyinde ki pigmentleri yok etmesine dayanır. İşaretlemeler, lazer ışınlarının malzeme yüzeyinde uyguladığı ısı ile malzeme yüzeyinde meydana gelen küçük deformasyonlarla olur.

İlgili makinalar, yüksek hassasiyet, hız ve tekrarlanabilirlik sağlarlar. Makinalarda ki lazer ışını, bilgisayar kontrollü bir yazılım aracılığıyla yönlendirilir. Malzeme yüzeyine istenilen desen, yazı veya numaralar gibi işaretlemeler bu şekilde yapılır. Lazer işleminin hızı ve yoğunluğu, malzemelin özelliklerine, işaretlemenin boyutuna ve karmaşıklığına göre ayarlanır.

Lazer makinalarında kullanılan lazer ışınları, çoğunlukla fiber yada CO2 lazerlerinden biri tarafından üretilir. Bu lazerler, malzemelerinin yüzeyinde hassas işaretlemeler yapmak için yeterli enerjiyi sağlamaktadır. Malzeme yüzeyine uygulanan lazer ışınları, buradaki pigmentleri yok eder ve işaretlemeleri kalıcı hale getirir. Bu nedenle, lazer markalama işlemi diğer işaretleme yöntemlerine göre daha kalıcı ve uzun ömürlü olmaktadır.

Lazer Markalama’ nın Avantajları

  • Malzemeler üzerinde kalıcı bir iz bırakarak takibi ve kimliklendirmeyi kolaylaştırır.
  • Lazer markalama hizmeti aynı zamanda hızlı bir işlem olduğu için büyük ölçekli işlemlerde zaman tasarrufu sağlar.
  • Malzemeler üzerinde işaretlemeler yapmak için diğer yöntemlere daha doğru ve güvenilir bir seçenektir.
  • Çevre dostu bir işlemdir. Kimyasal işaretlemeler veya asit işlemleri gibi çevreye zararlı maddeler içermez.
  • Diğer işaretleme yöntemlerine göre daha ekonomiktir. Yüksel hassasiyeti, kalıcılığı ve hızı sayesinde, işaretlemelerin doğru yapılmasını ve zaman kaybının önlenmesini sağlar.

Detaylar için bizimle iletişime geçebilir, uygulanan tüm hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir