Lazer Markalama ve Kesim Makinesi

Lazer Markalama ve Kesim Makinesi

Lazer markalama ve kesim makinesi kullanım ihtiyaçlarında firmamız Lazer Market, işinin ehli çalışanlarıyla ihtiyacınız olan lazer markalama ve kesim işlemlerini gerçekleştirmektedir. Lazer markalama makinesi kullanılarak malzemelerin üzerine kalıcı işaret, logo vb. işlemler yapılabilirken kesim makinesi ile malzemelerin hassas kesim işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Lazer Markalama ve Kesim Makinesi
Lazer Markalama ve Kesim Makinesi

Lazer Markalama ve Kesim Makinesi Nasıl Çalışır?

Lazer markalama ve kesim makinesi çalışma sisteminde lazer ışınları kullanılmaktadır. Temelinde lazer bulunan bu makinelerde lazerin yönlendirilmesinde lens ve aynalar kullanılmaktadır. Kesilecek veya markalanacak alanın belirlenmesindeyse x-y eksen hareket sistemi yer almaktadır. Hareket sistemi kullanılarak belirlenen alana yapılacak işlemi belirlerken bilgisayardan yararlanılır.

Genellikle bilgisayara yüklenilen tasarımın seçilmesiyle devam eden bu işlemde kullanılan lazer markalama ve kesim makinesi sensöre sahipse bu sensör lazer gücü ve hızını malzeme türüne göre otomatik olarak ayarladığından işlemi kolaylaştırıcı etkiye sahiptir.

Lazer Markalama ve Kesim Makinesi Kullanım Alanları

Lazer markalama ve kesim makinesi kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Kullanım alanlarından birkaçı:

  • Tıp ve sağlık: Daha çok kullanılan malzemeler üzerinde markalama kullanılmaktadır.
  • Tabela: Tabela kesimi ve üzerine yapılacak logoda kullanılmaktadır.
  • Tekstil: Tekstil ürünlerinde desenlerin oluşturulması ve deri kesiminde kullanılmaktadır.
  • Otomotiv: Bu sektörde parçaların işaretlenmesi vb. alanlarda kullanılmaktadır.
  • Ambalaj: Ambalajların tasarım aşamasında markalama kullanılmaktadır.

Bunların yanı sıra lazer kesim ve markalama makinesi sanat sektörü, endüstriyel üretim ve ahşap işleme gibi birçok alanda da kullanılmaktadır. Herhangi bir lazer kesim işlemi veya markalama işleminin yapılması oldukça hassasiyet içermektedir. Firmamız olan Lazer Market bu işlemleri yerine getirirken yüksek kalitede makineleri kullanmaktadır. Büyük bir özveriyle işini yerine getirmekte; ahşap, metal, kumaş, plastik, cam ve deri gibi malzemelerden üretilen ürünlerde sizlere lazer kesim ve markalama yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir