Türkiye Lazer Markalama Firmaları

Türkiye Lazer Markalama Firmaları

Türkiye lazer markalama firmaları arasında yerini alan firmamız Lazer Market herhangi bir lazer markalama hizmeti gerekliliği halinde bir telefon uzaklığınızda bulunmaktadır. Firmamız uzman ekip arkadaşları ve profesyonel makineleriyle birlikte lazer markalamanın yanı sıra lazer kesim vb. hizmetler de sunmaktadır.

Türkiye Lazer Markalama Firmaları
Türkiye Lazer Markalama Firmaları

Lazer Markalama Nedir?

Lazer markalama hizmeti, lazere uygun maddeler üzerine lazer ışınları kullanılarak kalıcı şekil, işaret, logo vb. yapılması işlemidir. Lazer markalamanın yapıldığı bazı maddeler şunlardır:

  • Ahşap
  • Metal
  • Cam
  • Plastik
  • Seramik

Seçilen malzemelerin türünün yanı sıra bu malzemelerin bazı özellikleri de lazer markalama işleminde önemli yer kalmaktadır. Bu özellikler:

  • Malzemenin yüzeyi: Yüzeyde yer alan girinti ve çıkıntılar dolayısıyla malzeme daha hassas bir hale gelebilir. Her ne kadar lazer markalama makineleri hassas bir biçimde çalışsa da kırılmalar vb. durumlar söz konusu olmaktadır. Ve yüzeydeki çıkıntılar yapılan markalamanın görülebilir ve düzgün olmamasına sebep olabilmektedir.
  • Malzemenin rengi: Malzemenin rengi daha çok markalamanın okunulabilirliğini etkilemektedir. Burada önemli olan yapılacak kalıcı şekil yazı yada işaretin malzemenin rengine uyumlu olmasıdır.
  • Malzemenin şekli: Malzemenin yüzeyi gibi hassasiyeti ve görünürlüğü etkilemektedir.
  • Malzemenin temizliği: En önemli özelliklerden birisidir. Çünkü temiz olmayan malzemede yapılan lazer markalama işlemi kalıcı olmamakta hatta kirli olması durumunda bazen işlem gerçekleştirilmeyebilmektedir.

Türkiye Lazer Markalama Firmaları

Her ne kadar lazer markalama makineleri hassas bir biçimde hareket etse de bu özellikler markalama işleminin kalitesini etkilemektedir. Türkiye lazer markalama firmaları arasında başı çeken firmamız Lazer Market sizleri bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için ön hazırlık aşamasında uyarmakta ve bu süreci yakından takip etmektedir. Süreç içerisinde problemlerle karşılaşıldığındaysa profesyonel ekip arkadaşlarıyla birlikte çözümler üretmekte ve pratik bir şekilde işlemi güvenli bir şekilde yerine getirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir