Üretimde Lazerli Otomasyon Sistemleri

Lazer markalama, özellikle netlik, kalıcılık ve hız bakımından diğer teknoloji türlerine göre çeşitli avantajlar sunan bir markalama / gravür yöntemidir. Etiketleme, ürün veya paket markalamadaki teknolojik ilerlemelerle lazer kullanımı en verimli, modern ve güvenilir markalama yöntemlerinden biri olmuştur. Lazer markalama sistemlerinin, ürün üzerinden etiket düştükten sonra uzun süre kalan markanın kalıcılığının yanı sıra, en önemli yararı, etiketleme veya baskıya kıyasla sarf malzeme gerektirmemesidir. Lazer Markalama Sistemleri ve Lazerli Otomasyon Sistemleri son derece güvenlidir, çok az bakım gerektirir ve imalat sektöründeki çoğu çalışan için kullanımı kolaydır.

Günümüzde lazer markalama sistemleri 5 veya 10 yıl öncesine göre çok daha fazla tasarlanmakta ve uygulanmaktadır. Ancak birçok potansiyel müşteri, bu tür makinelerin avantajlarından hala haberdar değil. 

Peki bunların ambalaj inovasyonu ile ne ilgisi var?

Lazerli Otomasyon Sistemleri ve İnovasyon İlişkisi

LazerMarket Lazer Markalama sistemleri serisi, doğrudan oluklu kutulara markalama da dahil olmak üzere çok sayıda kullanım imkanı sunar. İçerik barkodları, üretim tarihleri ve seri numaraları gibi üretilen ürünlerde bulunması istenen bilgiler, doğrudan ambalaj ve ürünlere işaretlenebilir, etiket / mürekkep gibi sarf malzeme ihtiyacını ortadan kaldırabilir.

Ürün merkezli bir kullanım için lazer markalama sistemleri kullanmak isteniyor ise ürünün malzemesi nihayetinde en iyi hangi tip lazer markalama sisteminin kullanılacağını belirleyecektir. CO2 Lazeri en çok organik malzemeler, ahşap, reçine ve pleksi maddeler üzerinde etkilidir; Fiber Lazer ise en iyi metal, plastik ve deri yüzeylerde markalama için kullanılır.

Kullanılan lazer türünden bağımsız olarak, her iki markalama sistemi de anında markalama yapmak üzere tasarlanmıştır ve Hassas Otomasyona entegre edilebilecek kapasitededir. 

Bu sistemler, uzun ömürlü olacak şekilde üretilmiştir, CO2 Lazer yaklaşık 40.000 markalama saatine sahiptir ve Fiber Lazerler 100.000 markalama saatine sahiptir. Açıkça ifade edecek olursak zaman çerçevesi, gerçekte lazer işaretlemenin durmadan harcanan zamanını temsil eder. Baskılı devre kartlarından işlenmiş parçalar için metallere ve tıbbi ilaç cihazlarına, cerrahi aletlere, şişelerden plastik bileşenlere kadar, lazer sistemi ile işaretlenebilen sonsuz lazerli otomasyon uygulama örnekleri vardır. Otomasyon sisteminize hangi lazer çeşitlerinin ve tasarımlarının uygun olduğunu belirlemek ve daha fazlası için uzman satış danışmanlarımız ile buraya tıklayarak iletişim kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir